Czym jest wolumetria?

Zabiegami wolumetrycznymi nazywamy wszystkie działania, mające na celu poprawę i odbudowę objętości tkanek miękkich. W większości przypadków ograniczają się one do korekt okolic narażonych na spadki objętości tkanki podskórnej następującej wraz z upływem czasu, stosowanie diet lub intensywnej aktywności fizycznej.  

Najczęściej rewitalizuje się okolicę policzkową, jarzmową, żuchwę oraz doły skroniowe. Niewątpliwą zaletą wolumetrii jest niemal natychmiastowy rezultat, który w zależności od użytego preparatu będzie przybierać na sile w miarę upływu czasu. Osiągnięty efekt jest długoterminowy oraz naturalny dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz zastosowaniu odpowiedniej techniki iniekcyjnej. Znajomość anatomii prawidłowej twarzy jest warunkiem koniecznym do bezpiecznego, sprawnego i bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Wolumetria polega na zwykle głębokim, podskórnym lub nadokostnowym (bezpośrednio na kość) podaniu substancji wypełniających w miejscu dotkniętym spadkiem objętości. W naszej praktyce stosujemy głównie iniekcje nadokostnowe, dzięki którym uzyskujemy naturalny efekt, głównie przez jednoczasowe i równomierne uniesienie skóry, tkanki podskórnej a także mięśni. Tak przeprowadzona procedura daje nam gwarację braku tzw „grudek” oraz pełnej naturalności. Najczęściej stosowanymi preparatami są: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia oraz kwas polimlekowy..

Kiedy wykonujemy wolumetrię?

Odbudowę objętości stosujemy w każdym wieku, bo oprócz natychmiastowego leczenia objawów starzenia się skóry, naturalnie przeciwdziała powstawaniu zmarszczek w innych powiązanych fizjologicznie okolic (np.: spadek objętości policzka nasila objawy zwisania policzków, tzw. „chomików”). Jest to także doskonały sposób uzupełniania ubytków w przypadku zmian pourazowych lub po chorobach związanych ze stanem zapalnym tkanek (np. po leczeniu stomatologicznym). Bardzo często na tę procedurę decydują się pacjenci po intensywnym odchudzaniu, które zgodnie z fizjologią dotyczy także tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na twarzy.

Cennik

Kwas hialuronowy (1 ml) 1200 zł
Kwas hialuronowy (2 ml) 2000 zł
Kwas hialuronowy (3 ml) 2500 zł
Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse /1 amp.) 1500 zł
Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse /2 amp.) 2500 zł
Kwas polimlekowy (1 amp.) 2500 zł