Co to jest lipoliza?

Lipoliza to jedną z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób precyzyjny i bezoperacyjny trwale i skutecznie zredukować tkankę tłuszczową. Zabieg polega na ostrzyknięciu wybranych okolic ciała preparatem uzyskiwanym z soi lub kwasem deoksycholowym.

Jest to zabieg polegający na nieodwracalnym zabiciu komórek tłuszczowych – adipocytów. Z uwagi na silny efekt komórkowy, występuje miejscowy obrzęk tkanek. W przypadku zastosowania 10% kwasu deoksycholowego odczyn zapalny jest zdecydowanie delikatniejszy, jednocześnie bardzo skuteczny.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu wykorzystuje się preparat, który doprowadza do uszkodzenia komórek tłuszczowych gromadzących trójglicerydy. W wyniku takiego działania, uwalniane są zapasy tkanki tłuszczowej, które wraz z krwią trafiają do wątroby, gdzie są następnie metabolizowane i usuwane z organizmu.

Sam zabieg polega na licznych wkłuciach i podaży preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej.

Po zabiegu pojawia się stan zapalny, co objawia się podwyższoną temperaturą, obrzękiem, zwiększoną tkliwością. Dyskomfort może utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Można go zmniejszyć stosując leki przeciwbólowe oraz poddając się zabiegom drenażu limfatycznego. Redukcję obrzęku uzyskuje się także jednoczasowo podając lidokainę z adrenaliną.

Dla kogo ten zabieg?

Lipoliza służy do redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu z takich partii ciała jak np. podbródek, kolana, uda, brzuch czy ramiona. Najlepsze efekty daje u osób szczupłych lub z niewielką nadwagą, u których ciężko pozbyć się tkanki tłuszczowej przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diet. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Lipoliza iniekcyjna jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu. W przypadku, gdy nie chcemy lub nie możemy poddać się tradycyjnej liposukcji, lipoliza może być alternatywnym wyborem. Nie pozostawia nierówności, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jest mniej bolesna oraz stosunkowo nie droga. Nie jest to jednak zabieg dla osób niecierpliwych, gdyż na efekty trzeba poczekać kilka tygodni.

Cennik

podbródek 500 zł
Kolana /okolica pępka 800 zł