Żylaki, pajączki żylne, naczyniaki i teleangiektazje stanowią bardzo powszechny problem zarówno estetyczny jak i zdrowotny Polek. Problem ten może dotyczyć nawet połowy Pań po 40 roku życia. Odkładanie choroby na bok, zakrywanie spodniami, unikanie sytuacji, w których eksponuje się nogi, z czasem prowadzi do wyraźnego poszerzenia się niewydolnych naczyń żylnych i pojawienia się nieodwracalnych zmian skórnych. Ciąża, wahania hormonalne, upływ czasu czy nawet wzrost wagi może drastycznie pogorszyć stan nóg i zamienić się problem estetyczny w zdrowotny.

Sprawdzona metoda – skleroterapia!

Skleroterapia to małoinwazyjna metoda usuwania żylaków, pajączków żylnych, naczyniaków i teleangiektazji, polegająca na niebolesnych zastrzykach wykonywanych przy użyciu specjalnego leku. Wywołuje on kaskadę reakcji, która ostatecznie doprowadza do zarośnięcia i zwłóknienia niepożądanego naczynia krwionośnego. Specyfik przed zabiegiem jest specjalnie przygotowywany – spieniany, aby dawać jeszcze lepszy i trwalszy efekt. Taka metoda podania znacząco zmniejsza toksyczność leku, a do osiągnięcia pożądanego efektu potrzeba nawet 4 razy mniej podawanego dożylnie specyfiku. Rezultat nierzadko widoczny jest natychmiast – w chwili podania leku. Niezależnie od wielkości usuwanego naczynia niezbędne jest noszenie specjalnych pończoch lub rajstop uciskowych. Na życzenie naszych pacjentów, po wykonaniu pomiarów kończyn w warunkach domowych, zapewniamy bieliznę uciskową najwyższej jakości dostępną w dniu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Do zabiegu nie jest wymagane żadne przygotowanie a lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Dyskwalifikujące z zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, stwierdzone w przeszłości uczulenie na lek używany do skleroterapii, przebyta zakrzepica żył głębokich oraz choroba nowotworowa w trakcie leczenia. Po wykluczeniu przeciwwskazań lekarz przystępuje do lokalizacji zmienionych chorobowo, niewydolnych naczyń krwionośnych, po czym podaje do ich światła spieniony lek (sklerozant). Wszystko to odbywa się w asyście ultrasonografii lub podświetlacza laserowego uwidaczniającego żyły. Zabieg jest bezbolesny, niekiedy odczuwalne jest delikatne szczypanie.
Bezpośrednio po podaniu leku naczynia krwionośne przestają być widoczne. Nierzadko efekt ten jest spektakularny, szczególnie w przypadku zamykania obszernych pajączków żylnych. Ze względów medycznych podczas jednego zabiegu skleroterapii możliwe jest podanie bardzo ograniczonej ilości spienionego leku. Dzieje się tak, ponieważ powietrze podawane do układu krwionośnego, jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta do pewnej ilości (około 20ml) i wartość ta nie może być przekraczana. W przypadku konieczności podania większej ilości piany można wykonać ponowny zabieg, jednak nie szybciej niż za 48h.
Bezpośrednio po zakończeniu iniekcji, pacjent zakłada na nogi bieliznę uciskową. W zależności od umiejscowienia żylaków są to podkolanówki, pończochy lub rajstopy II-go stopnia ucisku. W przypadku chęci zamówienia bielizny w naszej Klinice prosimy o wypełnienie kwestionariusza dostępnego poniżej i przesłanie go na adres mailowy Kliniki.

Po skleroterapii

Postępowanie pozabiegowe w zamykaniu naczynek odgrywa szalenie ważną rolę. Bez zastosowania się do zaleceń praktycznie niemożliwe jest osiągnięcie satysfakcjonujących efektów leczniczych. Do najważniejszych zaleceń po iniekcjach należą:
Zastosowanie bielizny uciskowej bezpośrednio po zabiegu.
Krótki (30-60minut) spacer w pierwszych godzinach po skleroterapii.
Zastosowanie bielizny uciskowej przez pierwsze 48h non-stop (z przerwą na kąpiel).
Dalsze stosowanie pończoch przez 4-6 tygodni od ostatniego podania leku.
Zakaz stosowania miejscowo maści z heparyną.

W leczeniu żylaków kończyn dolnych aktywność ruchowa jest bardzo pożądana i nie jest przeciwwskazana na żadnym etapie leczenia.

Cennik

Konsultacja przed pierwszym zabiegiem skleroterapii 250 zł
Pończochy uciskowe 250 zł
Rajstopy uciskowe 300 zł
Zabieg skleroterapii 500 zł