Nos znajduje się w centralnym punkcie twarzy i stanowi o naszym wyglądzie, a co za tym idzie wpływa znacząco na samoocenę.  Defekt w jego wyglądzie może być źródłem bardzo wielu kompleksów. Poza standardowym leczeniem chirurgicznym coraz częściej stosuje się niechirurgiczną korektę kształtu nosa przy użyciu odpowiednich wypełniaczy tkankowych oraz toksyny botulinowej.

Nieoperacyjna korekta nosa zyskuje coraz większa popularność głównie z uwagi na brak długotrwałej rekonwalescencji i związanej z nim wyłączeniem zawodowym i koniecznością rezygnacji z aktywności sportowej. Niewspółmiernie niższy jest także koszt samego zabiegu, rzadko przekraczający 10% wartości operacji plastycznej.

 

Jak wygląda korekta nosa?

W zależności od potrzeb pacjenta, terapia nosa będzie nastawiona na korektę objętości koniuszka nosa, wyrównaniu grzbietu nosa i redukcji „garbika”, a także na jego optycznym zwężeniu. Zabieg ten jest bardzo trudny technicznie oraz obarczony dużym niebezpieczeństwem potencjalnej okluzji naczyń tętniczych nosa, dlatego wykonywany jest wyłącznie przez lekarza!

W celu zwężenia nosa stosuje się najczęściej wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia, które podane wzdłuż przebiegu grzbietu nosa istotnie zwężają go optycznie. Coraz częściej stosowana jest także toksyna botulinowa podana w technice multiiniekcji, która osłabia działanie mięśni istotnie go zwężając.

Dzięki specjalnej technice podania kwasu możliwe jest także uniesienie i zadarcie koniuszka nosa, który staje się przez to węższy i atrakcyjniejszy.

Zabieg jest krótki i trwa maksymalnie 15-20minut. Z uwagi na tkliwość nosa wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu. Bezpośrednio po iniekcji nos może być nieznacznie opuchnięty, co ustępuje zwykle w ciągu 24h. Efekt utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy w zależności od użytego wypełniacza.

Cennik

Korekta nosa kwasem hialuronowym 1300 – 2500 zł
Zwężanie nosa toksyną botulinową 800 zł