Profhilo to preparat zawierający aktywne kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego. Zbudowany jest z łańcuchów ciężkich i lekkich hialuronianu sodu ustabilizowanych termicznie w technologii NAHYCO – bez dodatków białek zwierzęcych oraz bez chemicznego sieciowania BDDE czy PEG. 

Mimo, iż jest to kwas hialuronowy, Profhilo nie jest wypełniaczem. Dzięki unikalnym właściwościom fizycznym – głównie współczynnikowi przepływu tan delta >1,3 – doskonale sprawdza się w bioremodelingu i rewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz ramion i brzucha. 

Terapię Profhilo można stosować jako osobny zabieg oraz jako uzupełnienie innych technik medycyny estetycznej.

Przebieg zabiegu

Terapię Profhilo wykonuje się w protokole uwzględniającym dwie iniekcje po 2ml (3ml w przypadku Profhilo Body) preparatu w odstępie 4 tygodni. Samo podanie jest bardzo szybkie i trwa kilka minut, w trakcie których kwas hialuronowy podawany jest śródskórnie z wytworzeniem drobnych grudek. Pod wpływem działania okolicznych mięśni grudki rozpływają się w ciągu 24h. Masowanie ich jest niewskazane. Z uwagi na swobodny przepływ preparatu w tkankach znieczulenie jest potrzebne. Profhilo na twarzy podawane jest najczęściej w technice BAP [Bio Aesthetic Points] wykorzystujące specjalne 5 punktów na twarzy, z których preparat równomiernie rozkłada się na całej powierzchni skóry. Podobny sposób podania stosuje się na szyi. Do precyzyjnych iniekcji na ciele używany jest specjalny szablon zapewniający równą dystrybucję Profhilo Body. Dodatkowo, w przypadku zabiegu na ciało, rozmieszczenie kwasu jest wspomagane poprzez zastosowanie specjalnych jałowych plastrów.

W przerwie terapii Profhilo Body pacjentom zalecane jest stosowanie na obszarze poddanym leczeniu specjalnego kremu Profhilo, który jest zapewniany wraz z pierwszą iniekcją.

Cennik zabiegi na twarz

twarz 1300 zł
szyja 1300 zł

Cennik zabiegi na ciało

brzuch 1500 zł
ramiona 2500 zł

Rekonwalescencja zwykle trwa do 24h i związana jest z wchłanianiem i rozpływaniem się śródskórnym preparatu. Nazajutrz po podaniu, punkty iniekcji nie są już widoczne, a pacjent może bez przeszkód wrócić do codziennych aktywności.

Efekty