Mezopen to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry za pomocą medycznego urządzenia (penu), wyposażonego w kartridż z bardzo cienkimi i sterylnymi igłami. Dzięki mechanicznej stymulacji, powstałe mikrourazy zapoczątkowują szereg procesów regeneracyjnych i naprawczych w skórze, prowadząc do wzrostu syntezy nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W rezultacie skóra staje się bardziej jędrna i napięta a koloryt wyrównany. Ponadto drobne zmarszczki, przebarwienia czy blizny ulegają redukcji. 

W celu osiągnięcia lepszych efektów zabieg można wzmocnić, wtłaczając do skóry dobrane dla pacjenta serum, zawierające pożądane składniki aktywne.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mezopen to zabieg przeznaczony praktycznie dla każdego typu skóry. Sprawdzi się zarówno w przypadku cery dojrzałej jak i młodzieńczej. 

Główne wskazania do zabiegu to: zmarszczki dynamiczne oraz statyczne, wiotka skóra, przebarwienia (barwnikowe i pozapalne), poszerzone pory, blizny (w tym potrądzikowe), rozstępy, cellulit czy łysienie. Możliwość regulacji prędkości oraz głębokości nakłuć od 0,5 do 2,5 mm pozwala indywidualnie dobrać parametry do potrzeb skóry i wykonać zabieg na praktycznie każdej części ciała, np. twarzy, szyi, dekolcie czy brzuchu. 

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu igły o średnicy ludzkiego włosa wykonują w skórze tysiące nakłuć, poprzez które składniki aktywne zawarte w serum docierają do głębszych warstw skóry.
Zabieg trwa 30-60 min w zależności od okolicy zabiegowej. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może pojawić się niewielki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu. W przypadku terapii blizn czy rozstępów, gdzie głębokość nakłuwania jest największa i waha się między 2-2,5 mm, na 30 minut przed zabiegiem nakładamy pacjentowi krem znieczulający w celu zmniejszenia dyskomfortu. Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się w ciągu 5-7 dni, a ostateczny po 30 dniach. Zalecana jest seria 3-6 zabiegów, wykonywanych średnio co 2-4 tygodnie.

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu mezopen skóra jest zaczerwieniona, podrażniona i ma tendencję do przesuszania, dlatego pielęgnacja domowa skupiać się będzie głównie na nawilżeniu za pomocą kremów i maseczek.
Konieczne jest unikanie ekspozycji słonecznej i foto-protekcja z wykorzystaniem kremów z filtrem UV (faktor 50) przez 4 tygodnie po zabiegu.

Cennik zabiegów na twarz

Zabieg z ampułką dobieraną indywidualnie do potrzeb skóry, maską pozabiegową.

twarz / szyja / dekolt 650 zł
twarz + szyja 1100 zł
twarz + szyja + dekolt 1500 zł

Cennik zabiegów na ciało

Zabieg z ampułką dobieraną indywidualnie do potrzeb skóry, maską pozabiegową.

brzuch 800 zł
biust 800 zł