Mezoterapią określamy zabieg, w trakcie którego do skóry i tkanki podskórnej dostarczane są substancje o dowiedzionym działaniu regeneracyjnym, odżywczym i stymulującym. Potocznie określa się tak technikę podania wszelkich koktajli witaminowych, kwasów hialuronowego oraz aminokwasów przy użyciu igły i strzykawki. Coraz śmielej używane są urządzenia przyspieszające przeprowadzenie zabiegu oraz poprawiające komfort pacjenta.

W zależności od potrzeb i kondycji skóry dobiera się odpowiedni dla pacjenta preparat. W znieczuleniu kremem znieczulającym wykonuje się serię wielu precyzyjnych nakłuć skóry. Po zabiegu mogą wystąpić miejscowe punktowe zasinienia, które znikają w ciągu kilku dni. Zaleca się wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasu a ich ilość zależy od stanu skóry i zastosowanego preparatu. 

Dla kogo jest mezoterapia?

Zabiegi mezoterapii wykonuje się w przypadku odwodnionej i zmęczonej cery, utraty jędrności i elastyczności skóry, drobnych zmarszczek, blizn, osłabienia lub wypadania włosów a także do usuwania nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej (lipoliza) czy redukcji cellulitu.

Mezoterapię najczęściej wykonujemy po sezonie letnim w celu regeneracji i odbudowy skóry wyniszczonej przez ekstremalne warunki atmosferyczne. 

Do najpopularniejszych preparatów podawanych śródskórnie należy

  • Viscoderm Hydrobooster – unikalny, częściowo usieciowany kwas hialuronowy,
  • Jalupro – preparat kwasu hialuronowego wraz z aminokwasami,
  • Neuvia Hydrodeluxe – kwas hialuronowy z hydroksyapatytem wapnia,
  • Osocze bogatopłytkowe.

Cennik

KWAS HIALURONOWY + WITAMINY twarz od 750 zł
KWAS HIALURONOWY + WITAMINY twarz + szyja od 1100 zł
KWAS HIALURONOWY + WITAMINY twarz + szyja + dekolt od 1400 zł
NEAUVIA HYDRO DELUXE twarz 850 zł
NEAUVIA HYDRO DELUXE twarz + szyja 1300 zł
NEAUVIA HYDRO DELUXE twarz + szyja + dekolt 1600 zł
TERAPIA AMINOKWASOWA Jalupro 3ml – twarz/ szyja/ dekolt 1250 zł
TERAPIA AMINOKWASOWA Jalupro - twarz + szyja + dekolt 2200 zł