Wykorzystaj własny potencjał

Osocze bogatopłytkowe (PRP, Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Aktywowane płytki krwi mają bardzo silny potencjał prozapalny, to znaczy wywołują lokalnie stan zapalny pobudzający tkanki do przebudowy i regeneracji. Poza działaniem prozapalnym osocze bogatopłytkowe stymuluje skórę do syntezy kolagenu.

PRP jest pozyskiwane z krwi pacjenta dzięki czemu całkowicie wyeliminowane jest prawdopodobieństwo nietolerancji preparatu czy alergii a sam zabieg jest bezpieczny dla pacjenta.

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe podaje się wykonując płytkie iniekcje śródskórne. Bardzo często podawanie preparatu wspomagane jest poprzez specjalne maszyny – injectory, dzięki którym zastrzyki są bezbolesne, szybkie a PRP jest podawane równomiernie.

Wyższy poziom regeneracji – komórki macierzyste

Komórki macierzyste są wielką nadzieją medycyny regeneracyjnej. W głównej mierze jest to związane z niemal nieograniczonymi możliwościami komórek krążących w naszej krwi, szpiku i tkance tłuszczowej. Badania nad komórkami macierzystymi dowiodły, że uwalniane przez nie czynniki wzrostu są nierzadko bardziej istotne od obecności dużego stężenia samych komórek. Czynniki te działają jako induktory-włączniki podziałów komórkowych, zapoczątkowujących tworzenie i regenerację nowej tkanki.

W naszej Klinice stosujemy zabieg CGF (Concetrated Growth Factors) skoncentrowanych czynników wzrostu z komórkami macierzystymi. Jest to specjalna metoda separacji komórek macierzystych wraz z czynnikami wzrostu pobieranymi z krwi obwodowej pacjenta. Do zabiegu nie jest potrzebne znieczulenie ani pobyt w Klinice.

Jak wygląda procedura?

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem niewielkiej ilości krwi, odwirowaniu jej w wirówce w celu oddzielenia krwinek od osocza zawierającego płytki krwi. Następnie odseparowane osocze bogatopłytkowe jest podawane pacjentowi. 

W przypadku terapii CGF nieużywana część osocza, tzw. osocze ubogopłytkowe jest podgrzewane w ściśle określonych warunkach tworząc żel, powstały na skutek denaturacji albumin. Po schłodzeniu mieszany on jest z komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu, dzięki czemu powstaje jednolita mieszanka, która ma znacząco (nawet 30-krotnie) dłuższe życie i działanie od klasycznego osocza bogatopłytkowego.

W trakcie podawania preparat może delikatnie spływać po skórze, tworząc początkowo efekt intensywnego skrwawienia skóry, dzięki któremu terapia zyskała nazwę wampirzego liftingu.

Po zabiegu twarz jest przemywana z drobnych skrzepów krwi, a pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Ze względów higienicznych nie zaleca się nakładania makijażu w dniu zabiegu. W kolejnej dobie po zabiegu na skórze mogą być widoczne drobne czerwone ślady po nakłuciach, które bardzo szybko znikają.

Cennik

W zależności od pożądanego efektu zabiegi należy powtarzać. Najczęściej stosowany jest protokół zabiegowy uwzględniający 3 zabiegi w odstępach co 4 tygodnie.

CGF – dolina łez (nawilżenie + wypełnienie) 800 zł
CGF – twarz/ skóra głowy 1000 zł
CGF – twarz+szyja 1400 zł
CGF – twarz+szyja+dekolt 1800 zł