Na czym polega Resurfacing

Resurfacing, czyli laserowe odmłodzenie skóry przy użyciu lasera ablacyjnego (wywołującego miejscowe, kontrolowane zniszczenie tkanek) jest najsilniejszym i najbardziej inwazyjnym zabiegiem laserowym stosowanym w medycynie estetycznej. Procedura wykonywana jest przy użyciu lasera Er:Yag (erbowo-yagowego) lub CO2 (starsza technologia). W naszej Klinice wykorzystujemy laser Er:Yag z uwagi na większe możliwości doboru dawki, czasu i energii impulsu świetlnego, co wpływa pozytywnie na komfort oraz bezpieczeństwo leczenia.

Zabieg polega na działaniu światła podzielonego (frakcjonowanego), tworzącego na skórze charakterystyczną kratkę/dziurkowanie. Wiązka promieni lasera o długości fali światła 2960nm jest silnie absorbowana przez wodę znajdującą się w tkance podskórnej oraz w niewielkiej ilości w naskórku. Dzięki dużej mocy i selektywnemu wychwytowi promieni lasera możemy precyzyjnie i bezpiecznie „odparować” wodę z tych warstw skóry, które wymagają przebudowy. Podrażnienie skóry, wywołane działaniem lasera Er:Yag, pobudza tkanki do regeneracji, co owocuje bardziej gładką i lepiej wyglądającą skórą.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, poprzez nałożenie specjalnego kremu znieczulającego wraz z opatrunkiem okluzyjnym (folią), które jest najsilniejsze już po okresie około 30 minut. Następnie, po zmyciu kremu i dezynfekcji skóry, wykonuje się frakcjonowanie ablacyjne. W tym celu lekarz, po ustaleniu odpowiednich parametrów zabiegu (u każdego pacjenta mogą być inne!) rozpoczyna stopniowy i kontrolowany resurfacing. W trakcie przechodzenia lasera na skórę cieńsza, operator redukuje moc lasera, cały czas obserwując reakcję skóry na wiązkę światła. Zabieg laser Er:Yag jest bardzo szybki i skuteczny. Dzięki precyzyjnej wiązce światła, laser ten nie uszkadza naczyń oraz włosów, które mogłyby znaleźć się w obszarze zabiegowym (np. zarost).

Po zabiegu pacjent jest dokładnie poinstruowany, co do dalszej pielęgnacji domowej, uwzględniającej higieniczne przemywanie skóry oraz zabezpieczenie jej specjalnymi kremami.

Okres rekonwalescencji jest różny i zależy od użytej mocy lasera, czasu działania impulsu świetlnego (głębokości zmian skórnych), a także wieku i stanu zdrowia pacjenta. Najczęściej po 4 dniach skóra jest już wygojona i możliwe jest zastosowanie delikatnego makijażu.

Dla kogo Resurfacing?

Resurfacing frakcyjny ablacyjny jest szczególnie polecany osobom, które chcą trwale pozbyć się zmarszczek mimicznych (niezależnie od ich stopnia nasilenia). Doskonale sprawdza się w leczeniu blizn, rozstępów i zmian potrądzikowych. Leczenie laserem Er:Yag pozytywnie wpływa na jakość i wygląd skóry, skutecznie ją odmładzając. Laser ten daje doskonałe i trwałe efekty, niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu samej toksyny botulinowej czy wypełniaczy.

 

Efekty resurfacingu są widoczne już po 5-7 dniach. W razie potrzeby procedurę tę można powtórzyć po 4-6 tygodniach.  Z uwagi na silne podrażnienie skóry oraz całkowite odparowanie naskórka, wymagane jest stosowanie maści nawilżających i natłuszczających oraz blockerów UV.

Cennik

Twarz/ szyja/ dekolt/ dłonie 1200 zł
Twarz + szyja 1900 zł
Twarz + szyja + dekolt 2500 zł