Laseroterapia jest wykorzystywana w przypadku wielu schorzeń oraz dolegliwości. Medycyna nieustannie się rozwija i pokazuje, do czego można używać najnowszych sprzętów. Warto zauważyć również, że laser już jakiś czas temu zagościł w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Do czego zatem używa się go? Jakie są wskazania do laseroterapii? Na czym polega ta metoda? Poniższe wskazówki na pewno odpowiedzą na tego typu pytania.

Na czym polega laseroterapia?

Sama metoda polega na działaniu promieniami lasera na określony obszar skóry, na którym znajdują się uszkodzone tkanki. Oczywiście do każdego zabiegu należy dobrać odpowiedni typ lasera, czas naświetlania, długość fal oraz moc. Całość może być wykonywana zarówno kontaktowo – wtedy do ciała pacjenta przykładana jest głowica emitująca promieniowanie, jak i bezkontaktowo – wówczas wiązka światłą emitowana jest na odległość. Do laseroterapii używa się wielu odmiennych laserów o różnych zastosowaniach. Zanim zdecydujemy się to rozwiązanie, warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami i omówić to ze specjalistą. Pamiętaj, że wybór miejsca i osoby, która wykona zabieg jest równie istotny. Zawsze warto udać się do renomowanych klinik i gabinetów, gdyż zapewnia nam to bezpieczeństwo oraz daje gwarancję, że efekt ostateczny będzie zgodny z oczekiwaniami.

Do czego wykorzystuje się laseroterapię?

Laseroterapia to idealne rozwiązanie w wielu kwestiach. W niektórych przypadkach może się ono sprawdzić nawet zamiast skalpela. Nie dość, że laseroterapia jest skuteczna, to ma sporą listę wskazań. Decydując się na nią, warto mieć jednak świadomość, że nie należy ona do tanich opcji, a część zabiegów należy powtórzyć kilkukrotnie, ale rezultat był trwały.

Sama metoda może być stosowana praktycznie we wszystkich grupach wiekowych. Zabiegi wykonane precyzyjnie i profesjonalnie, niwelują niemal do zera ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Laseroterapia może być wykorzystywana w przypadku wielu wskazań zdrowotnych, ale nie tylko. Problemy natury dermatologicznej również zostaną skutecznie rozwiązane. Dodatkowo już od jakiegoś czasu, możemy za pomocą lasera pozbyć się kompleksów i cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem na dłużej.

Wskazania do laseroterapii

Laseroterapia to ratunek na wiele dolegliwości. Wskazania do jej wykonania to między innymi zmiany naczyniowe, usuwanie pieprzyków i innych odbarwień skóry, guzków, tatuaży i nie tylko. Po laser chętnie sięgają również stomatolodzy leczący zapalenie zębodołu i paradontozę. W przypadku urazów, takich jak zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, złamania, obrzęki, uszkodzenia nerwów obwodowych, nerwobóle, stopa cukrzycowa również z powodzeniem wykorzystywana jest laseroterapia. Wśród schorzeń dermatologicznych, warto posiłkować się tą metodą przy leczeniu blizn pooperacyjnych i potrądzikowych, owrzodzeń, stanów zapalnych skóry, przeszczepie skóry, łysieniu, półpaścu. Wreszcie medycyna estetyczna znalazła szereg zastosowań laseroterapii. Od teraz możemy odmłodzić skórę, wydepilować się, usunąć pajączki, pozbyć się zmarszczek, zlikwidować rozstępy i nie tylko.

W zależności od tego, z czym mamy problem, profesjonalista znający się na laseroterapii na pewno wskaże nam odpowiednie rozwiązania.

Przeciwwskazania do laseroterapii

O ile laseroterapia może nam pomóc w wielu sytuacjach, o tyle istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Zalicza się do nich: choroby nowotworowe (zarówno bieżące, jak i te wyleczone do pięciu lat wstecz), ciąże, cukrzycę młodzieńczą, infekcje, choroby immunologiczne, gruźlicę, choroby krążenia, niektóre choroby serca oraz przyjmowanie niektórych leków. Tak naprawdę w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto zadawać pytania lekarzowi. Pamiętaj też, by poinformować go o wszystkich ewentualnościach, które mogą mieć wpływ na zabieg.

Zapraszamy na zabiegi laseroterapią w Centrum Medycznym Michalak. Zadzwoń i zapisz się na najbliższy termin.