Powiększanie ust kwasem hialuronowym – bez efektu sztuczności

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Często pytają o niego panie, które mają wąskie lub asymetryczne usta. Nierzadko pojawia się jednak wątpliwość, czy po takim zabiegu twarz będzie wyglądać naturalnie. Jak powiększyć usta bez efektu sztuczności?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?

Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych chorób, obecności alergii i przyjmowanych leków. Następnie odbywa się konsultacja z pacjentką, aby ustalić pożądany efekt wypełnienia ust kwasem hialuronowym. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym po nałożeniu specjalnej maści. Preparat jest precyzyjnie wprowadzany w skórę właściwą ust za pomocą igły oraz ampułko-strzykawki. Zabieg zajmuje do ok. 30 minut. Usta powinny być powiększone w ten sposób, aby efekt był zauważalny, ale nie oczywisty, sztuczny.

Efekty zabiegu powiększania ust

Zabieg powiększania ust, poza eliminacją asymetrii czy zbyt małego rozmiaru warg, ma na celu również walkę z pierwszymi oznakami starzenia się. Usta stają się pełniejsze i nabierają właściwego kształtu, a dodatkowo odzyskują pierwotną jędrność i są bardziej nawilżone. Warto wiedzieć, że podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, a zatem preparat ma wpływ na prawidłowe nawilżenie tkanek, dlatego używa się go również do odmładzania różnych części twarzy. Efekty zabiegu z kwasem hialuronowym są praktycznie natychmiastowe i utrzymują się średnio od 9 do 18 miesięcy.

Jakich błędów unikać?

Zabieg powiększania ust wzbudza wiele kontrowersji, a nawet lęków. Niestety wynika to z faktu, że często kobiety decydują się na skorzystanie z takiej usługi w przypadkowym miejscu, gdzie nie do końca bierze się pod uwagę dobro pacjentki. Należy więc pamiętać, że powiększanie ust kwasem hialuronowym może wykonywać jedynie doświadczony lekarz medycyny estetyczny, który zadba o nasze bezpieczeństwo, jak i najlepszy efekt estetyczny przy uwzględnieniu wielu indywidualnych aspektów.

Najczęściej popełniane błędy:

  • nadmierne zwiększenie objętości warg (powiększanie ust nie biorąc pod uwagę urody całej twarzy lub zbyt szybkie powiększanie ust w trakcie jednej wizyty);
  • złe proporcje wielkości warg (trendy są takie, by znacząco powiększać górną wargę, ale nigdy nie powinna być ona tak duża jak dolna warga czy większa);
  • „kaczy dziób” (efekt tzw. kaczych ust w wyniku ucieczki kwasu hialuronowego poza granicę czerwieni wargowej);
  • nieodpowiednia technika wstrzykiwania preparatu (osoba wykonująca zabieg, która powiększa usta zawsze za pomocą tej samej, najprostszej i najszybszej techniki, np. przy użyciu kaniuli, nie jest w stanie osiągnąć naturalnego efektu i prawidłowo wyeksponować ust);
  • źle dobrany preparat (powiększanie ust wymaga zastosowania szczególnych typów kwasu hialuronowego, które są plastyczne i dobrze łączą się z tkankami).

 

Ważne!

Czasem powiększone, pełne i gładkie usta mogą wyglądać nienaturalnie, nawet kiedy zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo. Może się tak zdarzyć, gdy otacza je wiotka i pomarszczona skóra. Jeżeli chcemy pięknie wyeksponować usta to musimy przeanalizować z lekarzem stan skóry wokół nich. Być może trzeba będzie wygładzić bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki czy zmarszczki palacza wokół ust.

 

W Centrum Medycznym Michalak pacjentka ma pewność, że zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym będzie bezpieczny i metamorfoza ust będzie odpowiednio zaplanowana.