Korekta kształtu brody przy użyciu kwasu hialuronowego to doskonały sposób na to, aby nieinwazyjnie, szybko i skutecznie udoskonalić swój wygląd. Uważasz, że wygląd Twojej brody pozostawia wiele do życzenia? Proponujemy bezpieczny zabieg, który nie wymaga interwencji chirurgicznej i pozwala osiągnąć oczekiwane efekty!

Dla kogo przeznaczony jest zabieg korekty kształtu brody?

Broda to niezmiernie ważna część twarzy, która decyduje o jej atrakcyjności. Nawet niewielki lub cofnięty podbródek zaburza proporcje twarzy. Bezoperacyjna plastyka brody pomaga przywrócić twarzy harmonię. Do niedawna korekcja kształtu brody odbywała się jedynie w sposób chirurgiczny i polegała na wszczepieniu specjalnego implantu, co nie wszystkim odpowiadało (np. z powodu obaw przed powikłaniami, czasu rekonwalescencji czy przeciwwskazań do operacji). Obecnie tego typu korekcje można wykonać w kilka minut, bez przeprowadzania operacji, wykorzystując m.in. kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Zabieg niechirurgicznej korekty brody jest dedykowany osobom z różnymi problemami estetycznymi dotyczącymi wyglądu brody – zbyt mała broda w stosunku do całej twarzy, cofnięcie brody czy wyraźne zagięcie w linii żuchwy.

Wskazania do zabiegu:

  • zaburzone proporcje twarzy,
  • krótka i cofnięta broda,
  • nieregularna linia żuchwy.

Jak przebiega zabieg?

Preparat wstrzykiwany jest za pomocą bardzo cienkiej igły, w precyzyjnie określone miejsca. Czasem na prośbę pacjenta jest stosowane miejscowe znieczulenie. Zabieg trwa około 30 minut. Przez 3 kolejne dni po zabiegu może utrzymywać się lekka opuchlizna i nadwrażliwość, które znikają samoistnie.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt tego zabiegu widoczny jest tuż po podaniu preparatu i utrzymuje się przez 9-18 miesięcy (w zależności od konkretnego przypadku). W miarę upływu czasu zaleca się przeprowadzanie zabiegów korygujących.
Zabiegu modelowania brody nie wykonuje się u kobiet w trakcie ciąży lub karmienia piersią lub przechodzących infekcje skórne w obrębie miejsca iniekcji.