Dłonie są wizytówką atrakcyjnego wyglądu, szczególnie u kobiety. Nic tak nie zdradza wieku jak dłonie i szyja. Niestety z czasem skóra dłoni staje się cieńsza i przesuszona, tkanka podskórna traci swoją objętość, pojawiają się plamy i przebarwienia. Warto więc zadbać o wygląd dłoni!

 

Odmłodzenie dłoni kwasem hialuronowym

 

Zabieg z kwasem hialuronowym jest jedną z najbardziej skutecznych sposobów na piękne dłonie. Odmłodzenie widoczne jest już po pierwszym zabiegu! Na czym polega ta metoda?

 

Jak przebiega zabieg?

 

Lekarz określa zakres zabiegu i dobiera rodzaj oraz ilość kwasu hialuronowego w zależności od potrzeb pacjentki. Zabieg polega na wstrzyknięciu żelu zawierającego kwas hialuronowy w grzbietową powierzchnię dłoni za pomocą specjalnej kaniuli – żelowa formułę kwasu hialuronowego wydłuża wchłanianie substancji, a zarazem utrzymanie zadowalających efektów. Następnie wykonywany jest lekki masaż dłoni w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Cały zabieg trwa od 10 do 30 minut. Podanie kwasu hialuronowego nie wymaga znieczulenia, jednak u bardziej wrażliwych pacjentek stosowane jest znieczulenie w formie kremu.

 

Efekty zabiegu rewitalizacji dłoni

 

Rezultatem zabiegu jest ogólna poprawa wyglądu dłoni oraz jej odmłodzenie. Poprawia się nawilżenie, jędrność, gęstość i koloryt skóry. Następuje redukcja przebarwień i spłycenie drobnych zmarszczek. Prześwitujące naczynia i kościec dłoni stają się mniej widoczne. Efekty zabiegu są natychmiastowe, a w związku ze zdolnością kwasu hialuronowego do wiązania wody, ulegają wzmocnieniu w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

 

Jak długo utrzymują się efekty?

 

Rezultaty zabiegu utrzymują się około 6-12 miesięcy. Dokładny czas zależy od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjentki. W razie potrzeby można powtórzyć zabieg.

 

Skutki uboczne

 

W większości przypadków w miejscu wprowadzenia preparatu występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, czasami obrzęk i zasinienie, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły w tkankę. Wszystkie te powikłania mają charakter tymczasowy. Znikają w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.

 

Przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków antykoagulacyjnych.

 

Jakie są inne rekomendowane zabiegi na dłonie?

 

W przypadku przebarwień i plam na dłoniach często zaleca się m.in. zabiegi laserem frakcyjnym. Jędrność i elastyczność skóry dłoni można również znacznie poprawić stosując mezoterapię czy osocze bogatopłytkowe. Do wypełnienia zmarszczek i bruzd powstałych na grzbietach rąk wykorzystuje się też hydroksyapatyt wapnia, który tak jak kwas hialuronowy wstrzykuje się pod skórę.

 

Tak naprawdę nowoczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele metod, które maskują niedoskonałości dłoni wynikające ze starzenia. Zapraszamy na konsultację do Centrum Medycznego Michalak we Wrocławiu, aby dobrać odpowiedni zabieg. Nasi specjaliści podpowiedzą także co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi.