Hydroksyapatyt wapnia  to jeden z najlepszych na rynku biostymulatorów, który nie tylko wypełnia, lecz harmonicznie wiąże się z tkanką i pobudza skórę do odnowy. Na czym polega innowacyjność tego preparatu?

 

Hydroksyapatyt wapnia to substancja służąca do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego działanie obejmuje odbudowę struktury skóry oraz stymulację produkcji kolagenu, odpowiadającego za elastyczność skóry.

Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt odmłodzenia.

Preparat składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów, które są zawieszone w żelowym nośniku. Jest to produkt w 100% biokompatybilny. Jego składniki, wapń i fosfor, są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych. Z upływem czasu podlega w naturalny i bezpieczny sposób wchłonięciu przez organizm.

 

 

Lekarze, którzy przeprowadzają rewitalizację skóry z użyciem hydroksyapatytu wapnia podkreślają, że jest to zabieg właściwie bezinwazyjny. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojego normalnego życia. W miejscach zaaplikowania preparatu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk, jednak te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Do zabiegu nie trzeba się też specjalnie przygotowywać.

 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg polega na podaniu preparatu w wybranych miejscach, określonych indywidualnymi potrzebami pacjenta. Preparat wprowadzany jest w skórę kaniulą lub cienką igłą na odpowiednią głębokość po wcześniejszym znieczuleniu skóry. Po dokonaniu iniekcji, wykonuje się delikatny masaż skóry, co zapewnia równomierne rozmieszczenie wypełniacza w tkankach. Zabieg trwa zazwyczaj 15-30 minut.

 

Kto może z niego skorzystać?

 

Lista miejsc na skórze, które mogą być poddane rewitalizacji hydroksyapatytem wapnia jest długa, a zatem ten zabieg jest rozwiązaniem dla wielu osób, które chcą poprawić wygląd twarzy. Preparat można stosować m.in. do modelowania policzków, okolic kości jarzmowej, brody, nosa, linii żuchwy oraz linii marionetki, w celu likwidacji bruzd nosowo-wargowych, a także można go wykorzystać do odmładzania dłoni.

 

Efekty

 

Rezultaty przeprowadzenia zabiegu są widoczne od razu. Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione. Uzyskujemy pożądaną objętość oraz wspaniały efekt liftingu. Rozpad hydroksyapatytu wapnia następuje równocześnie z odkładaniem się nowego kolagenu. Dzięki takiemu działaniu, preparat gwarantuje całkowicie naturalny i odświeżony wygląd na długo. Badania kliniczne udowodniły, że efekty utrzymują się nawet do dwóch lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, kondycji skóry oraz wieku pacjenta.