Spośród zabiegów regeneracyjnych, wykorzystujących własne zasoby pacjenta, warto zwrócić uwagę na jeden
z najnowszych i najbezpieczniejszych zabiegów jakim jest CGF. Odkryj młodość, która tkwi we krwi!

 

Czym jest CGF?

 

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to komórki macierzyste i czynniki wzrostu pozyskane
z własnej krwi pacjenta, dzięki nowatorskiemu procesowi jej przetwarzania w separatorze komórkowym. Ich zadanie jest bardzo proste: tworzą i regenerują komórki, a co za tym idzie doskonale rewitalizują skórę w naturalny sposób.

Zabieg polega na iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu uzyskanych z białek krwi pacjenta. Pozwala na intensywną regenerację i widoczną poprawę kondycji skóry. Główne wskazania do zabiegu to: zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry (wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni) oraz wypadanie włosów. Zabiegi CGF są wyjątkowe ze względu na to, że czynią terapię komórkami macierzystymi bardziej dostępną niż kiedykolwiek, wysoce skuteczną, a przy tym szybką i komfortową dla pacjenta. Jednocześnie zapewniają długotrwały i naturalny efekt odmłodzenia. Są bezpieczne, nie niosą za sobą ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.

 

Efekty:

 • odmłodzenie i odświeżenie skóry,
 • redukcja drobnych zmarszczek,
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
 • silna regeneracja skóry,
 • poprawa kolorytu i struktury skóry.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Na początek lekarz przeprowadza konsultację i dobiera odpowiedni zabieg z linii CGF. Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, następnie jej odwirowaniu w specjalnym separatorze komórkowym, dzięki któremu otrzymuje się wyodrębnione skoncentrowane czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę. Iniekcja wykonywana jest przez lekarza techniką mezoterapii lub kaniulą. Czas trwania zabiegu to około 60 minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

 

W miejscach podania preparatu mogą pojawić się niewielkie siniaki, które samoistnie zanikają w ciągu kilku dni. Skórę pielęgnujemy delikatnymi produktami przyspieszającymi jej regenerację i dbamy o higienę. Przez 3-4 dni nie należy korzystać
z sauny, basenu i solarium oraz przez okres 2 tygodni najlepiej chronić skórę przed słońcem.

 

Możliwość indywidualnego doboru terapii

 

W ramach zabiegów CGF możemy wykonać:

 • CGF ONE – terapia przeznaczona dla małych obszarów (np. okolice oczu, ust lub grzbietów dłoni);
 • CGF Liquid – terapia polecana jako terapia przeciwstarzeniowa (terapia anty-aging) na twarz, szyję, dekolt, dłonie i inne duże obszary lub w przypadku nadmiernego wypadania włosów;
 • CGF HARMONY – terapia polegająca na aplikacji materiału pod postacią żelu, zalecana pacjentom, których skóra wymaga intensywnego odmłodzenia i odbudowy (zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację).

Terapia CGF wymaga najczęściej 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni w zależności od wybranej procedury. Po wykonaniu serii zabiegów proponowany jest zabieg podtrzymujący efekt (1-2 razy w roku).

 

Przeciwwskazania:

 • choroby krwi,
 • nowotwory,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków mogących zwiększać krwawienie,
 • czynne infekcje,
 • terapia doustnymi antybiotykami i retinoidami.

 

Pamiętaj, że jakość i bezpieczeństwo gwarantują tylko oryginalne zestawy zabiegowe CGF i przeprowadzenie zabiegu przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Umów się na konsultację w Centrum Medycznym Michalak. Lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania, dobierze właściwy produkt i przedstawi plan terapii.