Jak zadbać o skórę po lecie? Oto polecane zabiegi!

Wakacje doskonale wpływają na psychikę, pozwalają na chwilę wytchnienia i umożliwiają regenerację, ale niestety słońce może wywołać niekorzystne zmiany na skórze. Aby minione lato pozostawiło po sobie tylko miłe wspomnienia, warto skorzystać z zabiegów, które pomogą przywrócić skórze utracony poziom nawilżenia.

Jak słońce działa na skórę?

Długotrwała ekspozycja ciała na słońce wpływa bardzo negatywnie na skórę. Początkowo możemy nie zauważać jej złego stanu, szczególnie jeśli piękna, brązowa opalenizna maskuje pierwsze objawy wysuszenia. Dopiero gdy mijają wakacje orientujemy się, że skóra utraciła swoją formę i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Znaczne zmniejszenie nawilżenia skóry sprawia, że traci ona napięcie, staje się szorstka w dotyku i miejscami może się łuszczyć, ale to nie jedyny problem – na skórze twarzy pogłębiają się zmarszczki. Trzeba zatem działać. W pierwszym odruchu sięgamy po kremy, ale musimy pamiętać, że są one wchłaniane tylko przez naskórek. Nawilżanie skóry od zewnątrz może nie wystarczyć – mocno przesuszona skóra po wakacjach potrzebuje głębokiego nawilżenia, które chroni przed procesem starzenia.

Restylane Skinboosters

Jednym z polecanych zabiegów jest innowacyjna rewitalizacja skóry twarzy z użyciem preparatów Restylane Skinboosters. W linii Restylane Skinboosters znajdują się preparaty do różnych potrzeb i typów skóry. To przełomowa koncepcja polepszenia jakości skóry, która przede wszystkim zapewnienia jej nawilżenie, co jest bardzo ważne dla skutecznej poprawy skóry po lecie. Każda sesja terapeutyczna obejmuje szereg nawilżających mikroiniekcji ustabilizowanego kwasu hialuronowego (silnie higroskopijnej substancji – chłonącej wodę) utrzymującego nawilżenie w obrębie głębokich warstw skóry. Obszary, na których można wykonywać zabiegi obejmują: twarz, dekolt, szyję, usta i dłonie. Efektem jest poprawa jędrności, elastyczności i gładkości skóry, a także wspaniały, zdrowy blask. Terapia Restylane Skinboosters jest szczególnie polecana dla osób, które pragną poprawić strukturę swojej skóry z fotouszkodzeniami po opalaniu lub korzystaniu z solarium. Co niezwykle ważne, stosowanie preparatów Restylane Skinboosters szybko daje efekty, które utrzymują się na długo, bo nawet do 12 miesięcy.

Mezoterapia

W przypadku odwodnionej skóry, utraty jędrności i elastyczności, dobrze sprawdzi się też zabieg mezoterapii. To jeden z najlepszych sposobów na pobudzenie i rewitalizację skóry. Mezoterapia igłowa, która polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę tzw. koktajlu witaminowego za pomocą cienkiej igły, doskonale odżywia suchą skórę i redukuje drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie.

Mezopen

Na podobnych zasadach działa urządzenie Mezopen, oparte na technologii automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, co umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. W porównaniu do tradycyjnych metod stosowanych w mezoterapii, odznacza się większą precyzją i efektywnością zabiegu, a jednocześnie komfortem dla pacjenta.

 

Zastanawiasz się jak pomóc swojej skórze wrócić do formy po lecie i zachować młodzieńczy blask? W Centrum Medycznym Michalak we Wrocławiu przygotujemy plan naprawczy dla Twojej skóry. Zapraszamy na konsultacje!