Laser aleksandrytowy to jedno z najnowszych rozwiązań w zakresie epilacji laserowej. Pozwala on pozbyć się zbędnego owłosienia i co ważne – czyni to niemalże bezboleśnie. Specjaliści są zdania, że laser aleksandrytowy jest również najskuteczniejszą opcją w zakresie epilacji. Jak zatem cały proces przebiega i jak laser aleksandrytowy działa?

Przygotowania do zabiegu epilacji laserem aleksandrytowym

Przed epilacją należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, niezbędne jest poinformowanie o przyjmowanych lekach i o różnych dolegliwościach. Leczenie retinoidami, preparaty fototoksyczne są bezwzględnym przeciwskazaniem. Podobnie zresztą, jak opalona skóra i wszelkiego rodzaju choroby i stany związane z nadwrażliwością na światło.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy przestać się opalać (także solarium jest zakazane) – w przeciwnym wypadku, jest się narażonym na poparzenia. Dzień przed epilacją, poszczególne miejsca, które będą poddawane zabiegowi, należy ogolić maszynką (nie depilatorem!).

Działanie lasera aleksandrytowego

Zasada działania lasera aleksandrytowego jest niezwykle prosta. Wiązka laserowa o odpowiedniej długości jest wysyłana przez urządzenie i przenika ona do mieszka włosowego przez skórę. Należy podkreślić, że laser działa jedynie na włosy, a dokładniej na ich cebulki. Skóra pozostaje tutaj praktycznie nietknięta. W trakcie zabiegu jest ona chroniona za pomocą systemu chłodzącego. Co ważne, pełni on jednocześnie funkcję znieczulającą. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu, cały proces jest bezbolesny.

Czy epilacja laserem aleksandrytowym boli?

Technologia aleksandrytowa jest szczególnie polecana najwrażliwszym kobietom i mężczyznom. Działanie lasera jest w tym przypadku całkowicie bezbolesne, co jest jego niewątpliwą zaletą. Każda osoba, która posiada niski próg bólu i obawia się, że epilacja laserowa wiąże się z nieprzyjemnym odczuciem, powinna spróbować tego rozwiązania.

Ile sesji laserem aleksandrytowym?

Ta metoda epilacji, podobnie jak inne, wymaga kilkukrotnego powtórzenia procesu. Jak wszyscy wiemy, włosy nie rosną jednocześnie. Laser działa na te, które znajdują się w fazie wzrostu. Z tego też względu, zabieg trzeba wykonać później raz jeszcze. Dzięki temu podziała on na wszystkie włosy i pozwoli się ich pozbyć.

Aby osiągnąć zadowalający efekt epilacji laserem aleksandrytowym, niezbędne jest wykonanie trzech do sześciu sesji- oczywiście w zależności od karnacji, skóry, rodzaju włosów i indywidualnych predyspozycji. Między poszczególnymi zabiegami należy odczekać od trzech do ośmiu tygodni.

Skuteczność lasera aleksandrytowego

Laser aleksandrytowy posiada przewagę nad innymi metodami epilacji dzięki temu, że można go dostosować do indywidualnych potrzeb. Tym samym, w zależności od zabiegu, jego działania może być impulsowe lub ciągłe. Opcja strojenia jest jedną z zalet lasera, podobnie jak duży rozmiar plamki i szybkość impulsów. Wszystko to sprawia, że ten rodzaj epilacji wykonuje się niemalże błyskawicznie. Mało tego, metoda ta może być stosowania do usuwania owłosienia praktycznie w każdym miejscu. Laser aleksandrytowy jest niezwykle czuły na obecność melaniny w skórze, a tym samym osoby o jasnej karnacji również mogą cieszyć się perfekcyjną gładkością.

Po zabiegu należy unikać promieni słonecznych przez okres około czterech tygodni. Wychodząc na powietrze, trzeba stosować kremy z filtrem. Niezbędne jest również odstawienie leków światło-uczulających, w tym popularnych wyciągów z dziurawca i nagietka. Po epilacji laserem aleksandrytowym nie powinno się używać kosmetyków złuszczających przez minimum dwa tygodnie. Odstaw też kosmetyki na bazie alkoholu oraz zrezygnuj z sauny i basenu.

Gabinet Medycyny Estetycznej dr Michalaka specjalizuje się w skutecznej i bezbolesnej epilacji laserowej. Sprawdź dogodny termin i ciesz się gładką skórą.