Usuwanie rozszerzonych naczynek to zabieg, który cieszy się bardzo dużą popularnością. W końcu wiele osób posiada cerę naczynkową. Pojawianie się tak zwanych pajączków, niteczek i tego rodzaju zmian jest irytujące i prezentuje się nieestetycznie. Oczywiście na samym początku są one ledwo dostrzegalne, dopiero po pewnym czasu tworzą wyraźne ślady. Obecnie istnieje kilka metod radzenia sobie tym problemem. Laserowe usuwanie naczynek jest uznawane za najskuteczniejszą opcją. Ile ona kosztuje? Czy jednorazowy zabieg pomoże? Jak cały proces wygląda? Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych informacji, które na pewno pomogą Ci rozwiać wątpliwości.

Czy laserowe usuwanie naczynek boli?

Na wstępie należy podkreślić, że zabieg usuwania pajączków w żadnym wypadku nie boli. Mało tego- wykonuje się go niemalże błyskawicznie.Specjalny system chłodzenia sprawia, że osoba poddająca się zabiegowi nie odczuwa dyskomfortu. Tym samym nie ma potrzeby stosowania specjalnego znieczulenia.

Profesjonalnie wykonane laserowe usuwanie naczynek jest skuteczne i daje trwałe oraz przede wszystkim zadowalające efekty. Skóra po zabiegu prezentuje się wręcz olśniewająco. Zachwyca ona swoim zdrowym wyglądem. Po pajączkach nie ma już śladu. Po samym zabiegu mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia oraz obrzęk, które najczęściej znikają już po dwóch dniach.

Zamykanie naczynek na twarzy – przeciwwskazania

Osoba z cera naczyniową, która chciałaby skorzystać z zabiegu powinna najpierw skonsultować się z lekarzem. Jest lista przeciwwskazań do zabiegu, wśród, których najważniejsze to:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • padaczka,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonności do bliznowacenia naskórka
  • cukrzyca.

Zabiegu nie powinny wykonywać również osoby, które były eksponowane na światło UV (opalanie się, solarium).

Przygotowania do zabiegu laserowego usuwania naczynek

Zabieg laserowego usuwania naczynek nie wymaga czynienia szczególnych przygotowań. Oczywiście cały proces ma miejsce po specjalistycznej konsultacji – na podstawie zebranego wywiadu ustalane są kolejne kroki. Lekarz medycyny estetycznej ocenia charakter zmian, dobiera odpowiednie metody oraz szacuje wstępnie ilość zabiegów. Jedyny warunek, jaki należy spełnić tuż przed zamykaniem naczynek dotyczy tego, że skóra musi być czysta i bez zmian ogniskowych. Podczas konsultacji lekarskiej, każda osoba zostaje również uprzedzona o konieczności odstawienia ziół fotouczulających oraz leków zawierających w składzie kwas salicylowy.

Ilość zabiegów potrzeba, aby usunąć naczynka?

Ile zatem potrzeba zatem zabiegów, by laserowe usuwanie naczynek okazało się skuteczną metodą? Generalna zasada mówi,że usunięcie małego pajączka jest możliwe w ciągu jednego zabiegu, zaś w przypadku większych zmian potrzeba kilku wizyt. Parę zabiegów pozwoli pozbyć się całości na stałe nawet sporych naczynek. W zależności od zmian skórnych dobierany jest odpowiedni typ lasera, który będzie skuteczny. Do zamykania naczynek laserem używa się energii świetlnej. Mamy tu do czynienia z procesem fototermolizy. Ruchoma głowica emituje światło o określonej częstotliwości. Światło dociera w głąb naczynka. W kolejnym etapie wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Woda znajdująca się w tkance zostaje w ten sposób odparowana, a ścianki naczynka wysuszają się i obumierają. Poszczególne typy lasera są stosowane z zależności od wielkości zmian i ich charakteru.

Koszt zabiegu laserowego usuwania naczynek

Laserowe usuwanie naczynek nie zalicza się do tanich zabiegów, jednakże należy tu podkreślić jego skuteczność i trwałość. W zależności od umiejscowienia zmian, za jeden zabieg przyjdzie nam zapłacić od 150 zł do nawet 1500 zł. Wszystko uzależnione jest od tego, czy mamy do czynienia z pojedynczym naczynkiem, czy może z czymś większym i na jakiej partii ciała on występuje.

Gabinet Medycyny Estetycznej dr Michalaka oferuje skuteczne usuwanie naczynek. Sprawdź najbliższe terminy i zapisz się na wizytę.