Trądzik i ewentualne późniejsze ślady, które pozostawia są prawdziwym koszmarem. Kiedyś uważano, że nie można z nimi nic zrobić. Dzisiaj, na szczęście, medycyna estetyczna ciągle się rozwija i nieustannie proponuje nam kolejne rozwiązania z zakresu walki z bliznami potrądzikowymi. Mamy do wyboru specjalistyczne dermokosmetyki, peelingi mechaniczne oraz chemiczne, a także lasery oraz operacje plastyczne. Ostatnia metoda jest stosowana w bardzo trudnych przypadkach, kiedy wszystkie inne sposoby zostały wypróbowane i nie dały żadnych rezultatów. Jedną z najskuteczniejszych form walki z bliznami potrądzikowymi jest laseroterapia. Dzisiaj jest ona powszechna i coraz więcej osób się na nią decyduje. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji na temat tego zabiegu. Na pewno pozwolą one rozwiać ewentualne wątpliwości i odpowiedzą na masę pytań!

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem

Na wstępie warto zauważyć, że skóra na której występują zmiany potrądzikowe jest mieszana, a wiec szczególnie wymagająca. Z jednej strony zauważa się na niej martwy naskórek, z drugiej bywa tłusta, szarawa lub matowa. Same blizny mogą występować w różnych miejscach – zarówno na twarzy, szyi, jak i na dekolcie oraz plecach.

Skuteczną formą walki z tego rodzaju zmianami jest laseroterapia. Możemy śmiało pokusić się o twierdzenie, że już po pierwszym zabiegu zauważa się efekty. Aby rezultat spełniał oczekiwania, należy wykonać kilka zabiegów – minimum trzy. Dzięki temu blizny potrądzikowe i inne uszkodzenia skóry zostaną wyeliminowane. Jak cały proces działa? Otóż laser wygładza skórę, usuwając z jej powierzchni naskórek i blizny. Jego promień po prostu spala martwe komórki skóry i robi miejsce dla nowych. W efekcie, skóra pozostaje gładka i ładnie się prezentuje. Zabiegi tego rodzaju dodatkowo pozwalają pozbyć się nierówności oraz ropnych zmian.

Rodzaje laserowego usuwania blizn potrądzikowych

Laseroterapia jako metoda usuwania blizn potrądzikowych jest oferowana w wielu klinikach medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetycznych. Warto na wstępie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi choćby tego, z jakich metod możemy skorzystać. Wśród najskuteczniejszych i najpopularniejszych, możemy wymienić następujące:

Lasery biostymulujące – laser ma za zadanie pobudzać komórki i tkanki do odnowy. Jego wiązka dociera do danej komórki, zwiększa jej przemianę materii a następnie przyspiesza proces regeneracji. Przyczynia się to do produkcji kolejnych włókien i kolagenu i powstania tkanki łącznej. Dodatkowo, dzięki pobudzonemu mikrokrążeniu, rany goją się dosyć szybko.

Lasery IPL– lasery tego rodzaju bywają używane do zabiegów odmładzających skórę, ale też do walki ze zmianami potrądzikowymi. Cały proces opiera się na tym, że system wysyła światło impulsowe do danej tkanki i nie doprowadza do uszkodzenia sąsiednich. Dzięki temu, skóra jest pobudzana do produkcji kalogenu. Same rany i obrzęki, w przypadku tej metody, goją się niezwykle szybko.

Lasery CO2 – zabiegi dermobrazji laserowej z użyciem lasera CO2 jest bardzo skuteczny. W urządzeniach przeznaczonych do tych czynności, wiązka światła jest ustawiona tak, by nadawała się do dermobrazji. Lasery emitują światło podczerwone. Podgrzewa ono tkanki, przecina je i następuje ich odparowanie. W tym wypadku komputer dobiera odpowiednią wiązkę światła do danego typu skóry. Działanie lasera CO2 jest bardzo delikatne i precyzyjne. W efekcie usunięty zostaje tylko stary naskórek, a głębsze warstwy skóry są nienaruszone. Po zabiegu skóra nie krwawi a rezultaty są widoczne bardzo szybko. Całość jest bezpieczna i skuteczna.

Jaki laser wybrać do usuwania zmian potrądzikowych?

Wybór odpowiedniej metody usuwania zmian potrądzikowych musi być poprzedzony szczegółową konsultacją ze specjalistą. Podczas wizyty zostanie przeprowadzony wywiad lekarski, a skóra zostanie sprawdzona. Na tej podstawie jest dobierany idealny laser, który skutecznie poradzi sobie z danymi zmianami.

Sprawdź ofertę Centrum Medycznego Michalak we Wrocławiu, która gwarantuje odpowiedni efekt i zapewnia bezpieczeństwo.