Zabieg o nazwie mezobotox, spotykany również pod nazwą baby botox, jest stosunkowo od niedawna wykorzystywany w medycynie estetycznej do odmładzania skóry twarzy. Obecnie bardziej popularny jest klasyczny botox lub kwas hialuronowy, jednak mezobotox, będący połączeniem liftingującej toksyny botulinowej z rewitalizującym kwasem hialuronowym daje bardzo dobre efekty. Czym wyróżnia się ten zabieg?

 

Na czym polega mezobotox?

Mezobotox to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który jest połączeniem mezoterapii igłowej i stosowania toksyny botulinowej, popularnie nazywanej botoxem. Mezobotox polega na podaniu do skóry, poprzez liczne jej nakłucia, preparatu składającego się z małych dawek toksyny botulinowej razem z kwasem hialuronowym. Taki koktajl może dodatkowo zawierać odpowiednie witaminy, aminokwasy bądź mikroelementy. Mezobotox w przeciwieństwie do klasycznego zabiegu z botoxem może być stosowany na duże powierzchnie skóry, np. szyję lub dekolt. W mezobotoxie wykorzystuje się rozcieńczoną toksynę botulinową, co zapewnia mniejszą jej dawkę niż tradycyjnie i umożliwia jej równomierne rozłożenie. Oznacza to, że skóra jest poddawana zabiegowi w takim samym stopniu, a rezultatem tego jest wygładzenie całej powierzchni skóry.

 

Efekty

Mezobotox daje efekty w postaci nawilżenia, odżywienia i regeneracji skóry na obszarze poddawanym zabiegowi. Mezobotox nie tylko regeneruje skórę, ale też umożliwia walkę z różnymi defektami skóry. Dzięki temu zabiegowi można usunąć niewielkie zmarszczki i poprawić ogólny wygląd skóry. Twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Jest to idealny sposób na znaczącą poprawę wyglądu skóry i uzyskanie naturalnego efektu – preparat wykorzystywany w mezobotoxie nie powoduje paraliżu mięśni (jak to jest w przypadku samego botoksu).

 

Pierwsze efekty zabiegu można zobaczyć po około tygodniu. Po tym czasie w wyniku podania preparatu skóra będzie dużo lepiej napięta. Efekt mezobotoxu utrzymuje się około pół roku. Pomimo tego, że zmarszczki zaczynają być ponownie widoczne, to jednak skóra wygląda dużo lepiej, gdyż substancje zawarte w preparacie odbudowują ją i odżywiają. Po około 6 miesiącach można wykonać zabieg przypominający.

 

Wskazaniami do zabiegu są:

  • niewielkie zmarszczki;
  • skóra zniszczona/przemęczona;
  • skóra wiotka, która utraciła swą elastyczność;
  • skóra dojrzała, którą pokrywa sieć drobnych zmarszczek.

 

Mezobotoks poleca się przede wszystkim w przypadku chęci odmłodzenia tych części twarzy, w które nie można wstrzykiwać samej toksyny botulinowej. Dzięki temu zabiegowi można odmłodzić nawet bardzo wrażliwą skórę, która znajduje się wokół oczu.