Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Należy tu jednak wyjaśnić, że bardziej adekwatnym terminem jest modelowanie ust. Cel całego procesu nie ogranicza się jedynie do zwiększenie objętości, ale dotyczy również zaznaczenia konturu, wyrównania asymetrii oraz pozbycia się opadających kącików. Kobiety, które decydują się na ten zabieg, mają swoje oczekiwania i już podczas konsultacji należy je jasno przedstawić. Warto wspomnieć, że tylko renomowane kliniki i osoby posiadające uprawnienia i doświadczenie stanowią gwarancję, że całość będzie odbywała się według światowych standardów, a tym samym bezpiecznie.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest bezpieczny i wykonuje się go dosyć szybko. Całość jest nieinwazyjna, a efekty mogą przejść Twoje oczekiwania. Sam proces polega na wstrzykiwaniu w usta ampułek z kawasem hialuronowym. Kwestie, takie jak nowy kształt warg, ich wielkość, powinny być ustalone jeszcze zanim się zdecydujemy na zabieg.

Powiększanie ust – efekty

Każda kobieta marzy o pełnych i gładkich ustach, które na dodatek będą wyglądały naturalne. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym może zapewnić taki efekt. Pamiętaj jednak, że należy go powtarzać w odstępie czasu od sześciu do dwunastu miesięcy. To, jak długo wypełnienie się utrzyma zależy od indywidualnych predyspozycji. Wraz z każdym kolejnym zabiegiem, kwas hialuronowy będzie wolniej wchłaniany przez organizm, a tym samym efekt będzie trwalszy. W celu zniwelowania ryzyka przerysowanych ust (tzw. kaczego dziubka), warto dokładnie sprawdzić kompetencje osoby zajmującej się tym procesem i opinie o danej klinice medycyny estetycznej. Zaufany lekarz i renomowane miejsce stanowią gwarancję jakości, a Ty sama będziesz mogła się cieszyć odpowiednim efektem bez konieczności nanoszenia poprawek. Na pierwszej konsultacji dokładnie przedstaw swoje oczekiwania i pytaj o wszystkie nurtujące Cię sprawy. Zwróć uwagę również na to, jaka dawka preparatu jest Ci proponowana. Przeważnie wystarcza od 0,5 do 1 ml, ale jest to kwestia bardzo indywidualna.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Pierwsze pytanie, jakie zadają sobie kobiety marzące o pełnych i perfekcyjnie wymodelowanych wargach, dotyczy oczywiście ceny. Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym? Generalnie wszystkie promocje i podejrzanie niskie ceny powinny wzbudzać podejrzenie. W takich przypadkach, często zabieg jest wykonywany przez osoby, które nie posiadają doświadczenia
i dopiero co się uczą. Generalnie całość uzależniona jest od kliniki oraz od tego, ile mililitrów kwasu zostanie wstrzyknięte. Koszt powiększania ust kształtuje się w granicach od 800 zł do nawet 2000 zł (przy założeniu, że zostanie Ci wstrzyknięte 0,5 ml do 1 ml preparatu).

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Mimo tego, że modelowanie ust jest niezwykle popularne i całkowicie bezpieczne, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Wśród nich możemy wymienić następujące czynniki:

– ciąża i okres karmienia piersią,

– nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

– leczenie antybiotykami,

– opryszczka na ustach i zapalne zmiany skórne,

– choroby układu immunologicznego,

– immunoterapia.

Istotne jest to, by podczas konsultacji udzielić pełnych informacji lekarzowi, który na tej podstawie określi, czy dana pacjentka może bezpiecznie poddać się zabiegowi czy niekoniecznie.

Część klinik medycyny estetycznej, która jest nastawiona wyłącznie na zysk, nie informuje również o komplikacjach
i powikłaniach po zabiegu. Tymczasem zdarzają się następujące problemy:

– swędzenie ust,

– ślady na ustach (krwiaki i przebarwienia),

– złe samopoczucie

– zaburzenia odczuwania.

Mimo tego, że powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg nieinwazyjny, to pamiętaj o tym, by odbywać się wyłącznie
w całkowicie bezpiecznych warunkach.