Depilacja miejsc intymnych jest obecnie powszechna. Mało tego, dzisiaj metod w tym zakresie jest tyle, że praktycznie każda osoba może ją dostosować dokładnie pod swoje preferencje. O ile, kiedyś jedynie kobiety interesowały się tym tematem, o tyle współcześnie również mężczyźni chętnie korzystają z depilacji. Część zabiegów możesz z powodzeniem przeprowadzić w domu, podczas gdy inne wykonywane są przez specjalistów. Jakie zatem metody depilacji intymnej są najskuteczniejsze i które wybrać? Jakie są zalety i wady różnych rozwiązań? Sprawdź już teraz!

Depilacja maszynką do golenia

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia jest niezwykle popularna i co istotne, można ją przeprowadzić szybko, bezboleśnie i w zaciszu domu. Mało tego, akcesoria do jej wykonania są powszechnie dostępne i nie kosztują majątku. Nie trzeba się do niej również szczególnie przygotowywać. Rozwiązanie to ma jednak wady, choćby takie, że skórę łatwo podrażnić. Jak wiadomo, zacięcia i zadrapania w okolicach intymnych goją się znacznie dłużej. Dodatkowo, golenie maszynką trzeba powtarzać stosunkowo często, gdyż włosy szybko odrastają, stają się mocniejsze i drapiące.

Depilacja intymna specjalnymi kremami

Pozbywanie się włosków z okolic intymnych różnego rodzaju preparatami chemicznymi to metoda, którą również z powodzeniem możemy zastosować w domu. Kremy i żele dostępne są niemalże w każdej drogerii i sieciówce. Dodatkowo, efekt utrzymuje się dłużej aniżeli w przypadku golenia okolic intymnych maszynką. Odrastające włosy są ponadto dużo słabsze. Z drugiej jednak strony, warto podkreślić, że sporo osób jest uczulonych na środki chemiczne do depilacji. W miejscach intymnych śluzówka i skóra są szczególnie skłonne do podrażnień, dlatego też przed ich nałożeniem warto wykonać próbę i sprawdzić, czy wszystko przebiega prawidłowo.

Depilacja intymna depilatorem i maszynkami elektrycznymi

Depilacja intymna depilatorem jest bolesna i to jest chyba największa wada tego rozwiązania. Obecnie powoli od tej metody depilacji okolic intymnych się praktycznie odchodzi. W końcu żadne chłodzące lub napinające końcówki głowicy nie są w stanie zniwelować bólu. Zwolennicy rozwiązania podkreślali zawsze, że daje ono długotrwały efekt, a odrastające włosy są słabe. Jest to spowodowane tym, że depilator po prostu wyrywa włoski wraz z cebulkami. W przypadku maszynek elektrycznych i trymerów cały proces jest niemalże bezbolesny, ale efekt nie utrzymuje się długo.

Depilacja miejsc intymnych woskiem lub pastą cukrową

Depilacja woskiem lub pastą cukrową polega na usuwaniu włosków poprzez ich wyrywanie. Metodę można zastosować zarówno w zaciszu domowym, jak i w gabinecie kosmetycznym. Efekt będzie na początku rzeczywiście olśniewający. Mało tego, zabieg wystarcza na kilka tygodni. Niestety, jest on dosyć bolesny i nietrwały. W przypadku wosku istnieje ryzyko opatrzenia i urazów skórnych. Pasta cukrowa posiada temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, jednakże zabieg z jej użyciem nie należy do tanich. W przypadku obydwu metod należy liczyć się z zaczerwienieniem skóry.

Laserowa depilacja miejsc intymnych

Obecnie wiele różnych gabinetów kosmetycznych i klinik oferuje laserową depilacją okolic intymnych. Co ważne, metoda ta jest praktycznie bezbolesna, niezwykle skuteczna oraz trwała. Wiązka lasera wnika w cebulkę włosa i ją niszczy. Oczywiście proces musi być powtórzony kilkukrotnie. Tylko wtedy efekty będą zadowalające. Zanim zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto sprawdzić, na jakim urządzeniu dana klinika pracuje. Wykonanie zabiegu nowoczesnym laserem daje gwarancję, że rezultat będzie trwały. Sporo osób jest zdania, że depilacja laserowa okolic intymnych jest niezwykle droga. W porównaniu do metod tradycyjnych rzeczywiście nie jest tania, z drugiej jednak strony jest skuteczność jest niemalże stuprocentowa.

Depilacja miejsc intymnych laserem aleksandrytowym

Depilacja laserem aleksandrytowym jest praktycznie bezbolesna. Mało tego, efekty zabiegu są trwałe. Cały proces należy co prawda powtórzyć kilka razy, niemniej jednak jest on niezwykle skuteczny. Rozwiązanie to jest również odpowiednie dla osób o jasnej karnacji, które przeważnie narzekają na efekty depilacji laserowej. Sama depilacja jest niezwykle delikatna – osoba poddająca się temu procesowi nie będzie odczuwała dyskomfortu. Dodatkowo stanowi ona odpowiednią alternatywę dla wszystkich tych, którzy zawsze cierpieli z powodu podrażnionej skóry po różnych innych metodach depilacji. Warto podkreślić, że laser aleksandrytowy jest skuteczny. Sam zabieg wykonuje się nowoczesnym sprzętem, który pozwalana usunięcie wszystkich rodzajów włosów. Co istotne, za jego pomocą można pozbyć się niechcianego owłosienie ze wszystkich problematycznych miejsc.