Opinia, że zabiegi laserowe należy wykonywać w chłodniejszych miesiącach jest powszechna. Sporo osób twierdzi nawet, że lasery latem są niebezpieczne. Dlaczego? Skóra w upalnych miesiącach jest bardziej narażona na oparzenia i przebarwienia, co w połączeniu z zabiegiem może nieść za sobą sporo komplikacji. Jak jednak sprawa wygląda z praktyce?

Ryzyko zabiegów laserowym przeprowadzanych latem

Jak wszyscy wiemy, promienie UV wpływają na naszą skórę w sposób niekorzystny. Jeśli przed wyjściem na promienie słonecznie poddasz się zabiegom laserowych, to sprawisz, że stanie się ona jeszcze bardziej wrażliwa a tym samym jeszcze silniej zareaguje na słońce. Współczesne lasery są niezwykle nowoczesne, jednakże pewne ryzyko dotyczące podrażnienia i uszkodzenia skóry, gdy jest ona opalona, istnieje. Po samym zabiegu słońce oddziałuje na skórę po zabiegu jeszcze silniej, co może nieść za sobą kolejne powikłania. Dlatego właśnie po laserach należy bezwzględnie stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznych.

Epilacja laserowa – czy można ją robić latem?

Gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne często podkreślają, że dysponują najnowszym sprzętem, które są promowane jako całoroczne. Aby jednak całkowicie bezpiecznie poddać się procesowi, należy spełnić szereg warunków. Skóra w miejscu, które będzie poddawane depilacji, nie może być opalona oraz po zabiegu należy ją chronić. Dodatkowo stosuj kremy z wysokim filtrem, a przed depilacją unikaj promieni słonecznych (nie opalaj się) przez minimum 72 godziny.

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera latem

Usuwanie przebarwień na skórze za pomocą zabiegów laserowych to proces, z którym należy poczekać do jesieni. Lasery w tym przypadku działają przecież na melaninę, która jest odpowiedzialna zarówno za kolor skóry, jak i powstawanie przebarwień. Pamiętaj, że nawet minimalna ekspozycja na słońce może spowodować pojawienie się nowych plam. W cieplejszych miesiącach warto jednak stosować kremy na przebarwienia z wysokimi filtrami. Dzięki temu zapewniamy sobie odpowiednią ochronę.

Laserowe odmładzanie i ujędrnianie skóry latem – czy to bezpieczne?

Wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe w medycynie estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Czy zatem możemy ujędrniać skórę i ją odmładzać również latem? Ogólnie tego typu czynności przeprowadzane są przy użyciu laserów frakcyjnych, które działają w głębi skóry. Tym samym, można je wykonywać latem, oczywiście zachowując ostrożność. Po zabiegu trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad ochrony przeciwsłonecznej.

Czy laserowe zamykanie naczynek latem jest bezpieczne?

Skóra naczynkowa latem jest szczególnie narażona. W wyniku promieniowania UV może dochodzić do nasilania się objawów typu rumień i pękanie naczynek. Laseroterapia jest uznawana za najskuteczniejszą metodę walki z powyższymi problemami. Możesz się jej poddawać również latem, niemniej jednak należy przestrzegać pewnych zasad i bezwzględnie chronić skórę przez słońcem.

Laserowe usuwanie rozstępów latem

Likwidacja rozstępów przy użyciu lasera cieszy się ogromna popularnością, gdyż jest niezwykle skuteczna. Czy możemy wykonywać ten proces latem? Generalnie należy się tu trzymać takiej samej zasady, jak w przypadku depilacji laserowej. Miejsca, które są traktowane laserem, powinny być bezwzględnie chronione przed działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo zawsze stosuj odpowiedni krem z wysokim filtrem.

Alternatywa dla laserów na okres lata

W okresie letnim z niektórych zabiegów laserowych należy zrezygnować, niemniej warto poszukać alternatyw. I tak, jeśli chcemy zadbać o swoją skórę w cieplejsze dni, to możemy zdecydować się na oksybrazję, a więc na delikatne złuszczanie naskórka przy użyciu soli fizjologicznej i tlenu. W wyniku tego zabiegu powierzchowne zmarszczki się zmniejszą. Dodatkowo, służy on korygowaniu i wygładzaniu blizn oraz zmian potrądzikowych. Na okres lata świetnym rozwiązaniem są również różnego rodzaju peelingu – pamiętaj jednak, by były one delikatne. Zasięgnij zatem porady profesjonalisty, który wskaże Ci odpowiednie opcje.

Jeśli decydujesz się na bezpieczne zabiegi laserowe latem, to pamiętaj, by bezwzględnie przestrzegać zasad, które zostaną Ci przekazane w gabinecie kosmetycznym.