Masz dosyć słabe i wypadające włosy? Boisz się wyłysienia? Stosowane do tej pory preparaty do wcierania w skórę głowy niewiele zdziałały? Mezoterapia igłowa skóry głowy to nadzieja dla osób tracących włosy!

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy – na czym polega?

 

Mezoterapia skóry głowy, tak jak każdy zabieg mezoterapii, polega na wprowadzeniu substancji czynnych w skórę.
Preparat podaje się poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie w skórę – serię mikrowkłuć
w powierzchniowe warstwy skóry. Zabieg mezoterapii skóry głowy trwa zazwyczaj około 15-20 minut, jednak konkretny czas uzależniony jest od rozległości obszaru poddawanemu zabiegowi. Po zabiegu można powrócić do codziennych zadań. Nie ma konieczności pielęgnowania skóry w specjalny sposób.

 

 

 

Wskazania do mezoterapii skóry głowy

 

W przypadku skóry głowy mezoterapia jest stosowana w profilaktyce łysienia, przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów. Zabieg jest szczególnie polecany osobom dotkniętym łysieniem plackowatym i androgenowym. Ponadto mezoterapia znajduje zastosowanie u osób, u których nadmierne wypadanie włosów nastąpiło na skutek stresu, słabego krążenia, zmian hormonalnych i czynników mechanicznych. Zabieg może być również stosowany, aby wspomagać wzrost włosów przeszczepionych.

 

Efekty

 

Zabieg przyspiesza odrost włosów poprzez pobudzenie krążenia, poprawę ukrwienia skóry głowy i rewitalizację mieszków włosowych. Efekty widoczne są już po jednorazowym zabiegu – częściowe zatrzymanie wypadania włosów. Natomiast na zagęszczenie i odrastanie nowych, silniejszych i grubszych włosów w miejscach poddanych leczeniu można liczyć po kolejnych zabiegach.

 

Ile zabiegów trzeba wykonać i jak często?

 

W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów mezoterapii, zalecany jest pełen cykl terapii – np. cztery zabiegi wykonywane w ciągu ośmiu tygodni, w odstępach dwutygodniowych. Dokładne zalecenia dotyczące ilości zabiegów w serii i częstotliwości ich wykonywania podaje lekarz w zależności od sytuacji danego pacjenta. Spektakularne efekty widoczne są już po dwóch miesiącach, a dla ich podtrzymania wskazany jest jeszcze tzw. zabieg przypominający po sześciu miesiącach.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża,
  • okres karmienie piersią,
  • czas menstruacji,
  • choroby nowotworowe,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • cukrzyca,
  • alergia na składniki preparatu,
  • stany zapalne skóry i infekcje skórne.

 

W Centrum Medycznym Michalak do mezoterapii włosów stosujemy preparaty indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta, w tym do rodzaju łysienia. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się w terapii komórkami macierzystymi pozyskiwanymi z własnej krwi pacjenta – ta metoda jest uważana za najdoskonalszą formę mezoterapii, gdyż jest w pełni kompatybilna z organizmem leczonego. Nasi pacjenci obserwują zatrzymanie utraty włosów ze stopniowym zagęszczeniem miejsc dotkniętych łysieniem.