Modelownie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Co ciekawe, bardzo często możemy się spotkać z terminem „powiększanie ust”, który jest dosyć nieprecyzyjny. W końcu cały proces polega na nadawaniu ustom objętości, ale również na podkreśleniu konturu czy też zniwelowaniu asymetrii i nierówności. Coraz większe zainteresowanie zabiegiem wynika po części z rosnącej świadomości pacjentów i przeświadczenia, że medycyna estetyczna jest pożyteczna i dostępna praktycznie dla każdego. Nie możemy zapominać, że modelowanie ust to zabieg, na który kobiety decydują się zarówno ze względu na kompleksy, jak i z powodów estetycznych. Oczywiście do gabinetów przychodzą również panie, które marzą o tym by mieć pełniejsze usta. Co ciekawe, zabieg ten nie posiada ograniczeń wiekowych. Chętnie korzystają z niego zarówno kobiety bardzo młode, jak i w średnim wieku. Całość jest nieszkodliwa, bezpieczna i nie pozostawia trwałych śladów. Należy jednak podkreślić, że modelowanie ust powinno być wykonywane w renomowanych miejscach przez osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia.

Na czym polega zabieg modelowania ust?

Modelowanie ust to zabieg na temat którego narosło w ostatnim czasie sporo mitów. Przeze wszystkim warto w tym miejscu rozprawić się teorią mówiącą o wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w usta. Toksyna botulinowa nie jest wypełniaczem i nie daje odpowiedniego efektu. Używa się go jedynie do niwelowania zmarszczek. W przypadku modelowania ust stosuje się zawsze wypełniacze syntetyczne, takie jak kwas hialuronowy. Preparat ten znajduje zastosowanie w przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym poprawia wygląd oraz umożliwia osiągnięcie upragnionego efektu pełniejszych ust. Dodatkowo oczywiście nadaje się im odpowiedni kształt oraz kontur. Oczywiście wszystko to jest możliwe pod warunkiem, że osoba, która wykonuje zabieg wie, co robi. Całość jest bezpieczna, jeśli przeprowadza się go zgodnie z wytycznymi w specjalistycznych klinikach przez wykwalifikowany personel. Pacjentka przed zabiegiem zostaje znieczulona specjalną maścią i w razie potrzeby okolice ust są chłodzone, dzięki czemu nie ma obrzęku. Cały proces trwa około godziny. Wiele kobiet zadaje pytanie o to, jak bardzo zabieg ten jest bolesny. Wszystko jest tutaj uzależnione od indywidualnych czynników, predyspozycji i od odporności na ból. Niektóre panie modelowanie ust doskonale znoszą bez jakiegokolwiek znieczulenia, u innych z kolei należy zastosować specjalistyczny środek uśmierzający poczucie dyskomfortu. Należy podkreślić, że kwas hialuronowy oprócz tego, że nadaje ustom objętości to dodatkowo poprawia ich nawilżenie. W efekcie, posiada się nie tylko pełniejsze i ładniejsze usta, ale również zdrowiej wyglądające.

Wypełnianie ust – ilość preparatu

Ciężko określić ilość preparatu, jaka jest potrzebna do uzyskania upragnionego efektu pełnych ust. Wszystko jest tutaj uzależnione od indywidualnych predyspozycji danej kobiety. U przeważającej większości wystarcza 1 ml substancji. Dodatkowo, po zabiegu istnieje możliwość dopełnienia ust, jeśli efekt nie jest wystarczający.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – ile utrzymuje się efekt?

Sam efekt zabiegu jest widoczny po około tygodniu. Utrzymuje się on przeważnie od sześciu do dwunastu miesięcy. Wszystko jest tu uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Co istotne, po tym okresie, kwas hialuronowy się wchłania przez organizm. Tym samym, zaprzestanie ponawiania zabiegu nie wpływa na kondycję ust i na to, że będą one pomarszczone (czy też będą wyglądać na starsze i zniszczone).

Ustal wszystko przed zabiegiem

Zanim zdecydujesz się na zabieg, warto wszystko dokładnie ustalić w danej klinice. Wybierz lekarza godnego zaufania oraz renomowane miejsce. Podczas konsultacji dokładnie przedstaw swojego oczekiwania. Pamiętaj, że ostateczny efekt jest uzależniony od tego, ile preparatu się wykorzysta.

Gabinet Medycyny Estetycznej dr Michalaka we Wrocławiu zaprasza do skorzystania z usług modelowania ust. Sprawdź najdogodniejszy termin dla siebie.