Zabiegu powiększania i modelowania ust nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to ocenie jedna z najchętniej wykonywanych procedur w gabinecie medycyny estetycznej. Za sprawą ogromnej popularności powiększania ust stoi głównie fakt dysproporcji wysokości górnej wargi względem dolnej występujący wśród rasy kaukaskiej (m.in. Europa Środkowa i Zachodnia oraz Ameryka Północna). W warunkach idealnych współczynnik ten powinien wynosić 1:1,6.

Niestety, zabieg ten jest bardzo nacechowany negatywnie, głównie za sprawą patocelebrytek z „kaczym dzióbkiem” czy „ustami glonojada”, którym wstrzyknięta została nierzadko ekstremalna ilość 8-15ml kwasu hialuronowego. Dla porównania prawidłowo wymodelowane i powiększone usta nie wymagają więcej niż 2ml dobrze dobranego kwasu hialuronowego dobrej jakości.

W codziennej praktyce staramy się, aby usta, które leczymy były naturalne, odświeżone i pasowały do wieku, pozycji społecznej i oczekiwań pacjenta. Dzięki pracy na najlepszych preparatach produkowanych w Europie zapewniamy jakość i bezpieczeństwo zarówno w trakcie jak i po wykonanym zabiegu.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu wykorzystuje się preparat, który dzięki swoim właściwościom wolumetrycznym (nadającym objętość) fizycznie powiększa i modeluje wygląd czerwieni wargowej. W zależności od potrzeb podaje się go w samą czerwień wargową lub w kontur ust.

Procedura nie wymaga znieczulenia, jednak ze względu na wrażliwość okolicy ust, pacjentki decydują się na znieczulenie w formie kremu na 25-30minut przed iniekcjami. 

Bezpośrednio po zabiegu usta są zawsze większe niż będą ostatecznie. Jest to związane z obrzękiem tkanek spowodowanym drażnieniem igłą. Opuchlizna zwykle ustępuje w ciągu 72h. Przez kilka dni po powiększaniu ust należy jest masować zgodnie z pouczeniem lekarskim.

Efekt powiększania ust utrzymuje się od 1 do 1,5 roku i wbrew mylnym opiniom po ustąpieniu działania kwasu hialuronowego nie jest gorzej niż przed jego podaniem – usta powracają do swojego pierwotnego wyglądu. 

Cennik

modelowanie ust 1200 zł
powiększanie (2ml) 2000 zł

Robić czy nie robić?

Z doświadczenia wiemy, że jeśli pacjentka myśli o modelowaniu bądź powiększeniu ust, to prędzej czy później zdecyduje się na ten zabieg. Ważne by przeprowadzić go dobrze, wsłuchać się potrzeby i oczekiwania pacjentki. Modelowanie ust nigdy nie jest zabiegiem szablonowym – za każdym wykonuje się go odrobinę inaczej. Ostateczny efekt w głównej mierze zależy od wieku i oczekiwań pacjenta – pacjentki dojrzałe zwykle wiedzą czego nie chcą u siebie zobaczyć. 

Jeśli chcesz, aby Twoje usta były naturalnie i pięknie powiększone to doskonale trafiłaś! W naszej Klinice nie tolerujemy przesady a do każdego „przypadku” podchodzimy indywidualnie.