Epilacja laserowa – skuteczna metoda walki z owłosieniem

Usuwanie zbędnego owłosienia należy do podstawowych zabiegów kosmetycznych, jakim poddają się kobiety na całym świecie. Obecnie stale przybywa metod walki z niechcianymi włoskami. Wśród nich, palmę pierwszeństwa dzierży epilacja laserowa. Urządzeń do laserowego usuwania włosów przybywa na tyle wiele, iż trudno jest być na bieżąco na tym rynku. Przyjrzyjmy się bliżej tej metodzie, zwracając uwagę na jej wady i zalety.

Epilacja laserowa – jaki sprzęt najlepszy?

Po erze zabiegów wykonywanych lampami ksenonowymi (światłem rozproszonym) np. IPL, CPL, nastał czas procedur z użyciem laserów, a zatem światła monochromatycznego (o stałej i konkretnej długości fali światła). Najskuteczniejszymi i najbardziej efektywnymi sprzętami  są lasery diodowe o długości fali światła wynoszącej 809-810nm. W tej grupie wyraźnie wyróżniają się lasery aleksandrytowe, a zatem odmiany laserów diodowych, które jednoczasowo emitują światło o długości 760nm i 810nm. To dzięki tej właściwości lasery aleksandrytowe są skuteczne na włoski cieńsze i jaśniejsze, a zatem u pacjentów u których zabiegi były dotychczas nieskuteczne.

W Centrum Medycznym Michalak pacjenci mogą skorzystać z zabiegów wykonywanych przy użyciu pierwszej w Polsce głowicy AlexPro włoskiej firmy Biotec, która gwarantuje doskonałe efekty u pacjentów z jasnymi włosami!

Przed decyzją o podjęciu się epilacji warto zwrócić uwagę na…


Epilacja – fakty i mity!

  • epilacja jest skuteczna – FAKT, zabiegi laserowego usuwania owłosienia powodują trwałe uszkodzenie mieszków włosowych, a zatem uszkodzenie i wypadnięcie włosa,
  • epilacja jest bolesna – MIT, zabiegi epilacji laserowej nie musza być bolesne dzięki specjalnym trybom pracy głowic jak np. MotionSpeed (ciągłe poruszanie głowicy ze specjalną chłodzącą końcówką),
  • jednorazowa epilacja daje trwały efekt – MIT, z uwagi na fakt iż w fazie aktywnego wzrostu (a na takie włoski działa laser) jest zaledwie 20% wszystkich włosów, dlatego zabieg trzeba powtarzać w określonych odstępach czasu,
  • epilacja jest droga – MIT, w porównaniu do tradycyjnych metod depilacyjnych jest to metoda zdecydowanie tańsza w dłuższym okresie!

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • świeża opalenizna (do 4tyg),
  • stosowanie retinoidów,
  • zmiany zapalne skóry i tkanki podskórnej,
  • tendencja do przebarwień (przy zabiegach wykonywanych w miesiącach o dużym natężeniu słonecznym)

 

Laserowe usuwanie owłosienia to skuteczny, szybki i bezpieczny sposób na gładką i piękną skórę.

Dzięki profesjonalnej kadrze i zaawansowanemu, nowemu sprzętowi, epilacja wykonywana w Centrum Medycznym Michalak stanie się dla Ciebie przyjemnością!