Nici Aptos to nowoczesne rozwiązanie dla osób rozważających lifting twarzy, ale obawiających się skalpela. Zaawansowana technologia gwarantuje bezpieczeństwo i rewelacyjne efekty!

Czym są nici Aptos?

System nici Aptos został wynaleziony wiele lat temu przez gruzińskiego chirurga plastyka, doktora Marlena Sulmanidze, który wpadł na pomysł zastosowania nici chirurgicznych w liftingu twarzy. Od tego czasu nici przeszły znaczną ewolucję i do dzisiejszego dnia są rozwijane. Aptos to bioabsorbowalne nici, których implantacja możliwa jest bez przyszywania. Ze względu na swój kształt i strukturę idealnie zakotwiczają się w tkankach miękkich i tworzą szkielet, który podtrzymuje je od wewnątrz i pomaga opadającym częściom twarzy powrócić na miejsce, a przy okazji spowalnia procesy starzenia. Po około 6 miesiącach nici rozpuszczają się, uwalniając składniki aktywujące naturalną biorewitalizację. Stymulują produkcję nowego kolagenu (głównego białka tkanki łącznej odpowiadającego za jędrność i elastyczność skóry) oraz syntezę kwasu hialuronowego, dzięki czemu umożliwiają osiągnięcie naturalnego efektu liftingu.

Zabiegi z użyciem nici Aptos

Obecnie metody Aptos to wspólna nazwa dla wielu zabiegów liftingu, odmładzania twarzy i ciała za pomocą wyspecjalizowanych nici oraz igieł. Tego typu nici można aplikować na twarz, szyję, dekolt a nawet na piersi, uda, pośladki czy brzuch. Dzięki opatentowanemu zestawowi igieł zintegrowanych z nicią, można uzyskać świetny lifting twarzy, nadać objętość, korygować owal twarzy, likwidować zmarszczki mimiczne, a wszystko to przy małej inwazyjności. Lifting nićmi Aptos to zabieg niechirurgiczny i stosunkowo krótki. Najczęściej wykonuje się go w znieczuleniu miejscowych. Po zabiegu występuje niewielki obrzęk w miejscu wprowadzenia nici. Pacjent może szybko powrócić do normalnego funkcjonowania, uzyskując pewny i przewidywalny wynik.

Dla kogo są przeznaczone nici Aptos?

Lifting z użyciem nici Aptos dedykowany jest osobom, które mają problem z nieznacznym opadaniem tkanek (np. lekko zwisający podbródek, opadające policzki, zwiotczenie czy zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie), a po zabiegu oczekują odmłodzenia, bez sztuczności czy deformacji naturalnych kształtów twarzy i chcą szybko wrócić do normalnej aktywności. To doskonała alternatywa dla metod chirurgicznych, gdyż zabieg nie wymaga ogólnego znieczulenie i można go przeprowadzić przy zaledwie jednym wkłuciu. Z tego zabiegu korzystają osoby w wieku 30-65 lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi z użyciem nici Aptos nie mogą być przeprowadzone w okresie ciąży i karmienia piersią. Wśród innych przeciwwskazań wymienia się takie przypadłości jak: choroby autoimmunologiczne, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia i inne zaburzenia krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne w obszarze zabiegu oraz skłonność skóry do bliznowacenia.

 

Istnieje kilka rodzajów nici Aptos oraz metod ich implantacji. Zapraszamy na konsultację, aby dopasować zabieg do swoich potrzeb i oczekiwań. Implantację nici liftingujących można także łączyć z innymi procedurami medycyny estetycznej.